Головне меню

Новини

24.09.2020 судові експерти сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Закарпатського НДЕКЦ МВС Євген Матьовка та Каріна Стахова взяли участь у роботі Всеукраїнського круглого столу на тему: «Оновлення методичних засад нормативної грошової оцінки земель», організованому Всеукраїнською ГО «Асоціація фахівців землеустрою», який проходив у режимі онлайн.


Корисні посилання
 
 
 

Використання набору для перевірки автентичності номерів на металевих поверхнях «Номер-Детект» у Закарпатському НДЕКЦ МВС

27.04.2020

При скоєнні певних категорій протиправних діянь, злочинці часто вдаються до знищення номерних позначень на транспортних засобах, зброї та інших пристроях, які використовуються з злочинною метою. Це робиться задля того, щоб ускладнити або взагалі унеможливити ідентифікацію такого пристрою під час досудового розслідування. Інколи ж вчиняються спроби зміни таких позначень, одним із найпоширеніших прикладів чого є зміна номерних позначень на транспортних засобах задля можливості їх вільного використання.Однак, існує можливість встановлення початкового номеру на металевих поверхнях. Це є одним із завдань судової трасологічної експертизи.

В Закарпатському НДЕКЦ при проведенні такого виду експертиз використовується набір для перевірки автентичності номерів на металевих поверхнях «Номер-Детект». Даний пристрій призначений для виявлення фальсифікацій номера на металевому покритті методом електрохімічного травлення (наприклад на кузові, шасі автотранспортних засобів та інших агрегатів).
При цьому даний пристрій можна використовувати як в лабораторних умовах, так і в польових умовах завдяки портативній освітлювальній станції на базі освітлювальної установки «Радіус-4».
Слід відзначити, що досить часто огляд місця події проводиться в нічний час доби або ж інших умовах з недостатнім освітленням. Тут може стати в нагоді вищезазначена освітлювальна станція, яка оснащена двома телескопічними щоглами до 2-ох метрів завдовжки, що дозволяє освітити певну ділянку місцевості, де планується провести огляд.