Головне меню

Новини

Сьогодні студенти юридичного факультету Державного вищого навчального закладу "Ужгородський національний університет", мали змогу ознайомитися із характером і особливостями роботи судового експерта таких секторів як: трасологічних видів досліджень; дактилоскопічних видів досліджень; технічних досліджень документів та почерку. Про можливості криміналістичної експертизи їм розповідали досвідчені експерти Центру, зокрема Мирон Роман Іванович. На занятті, Роман Іванович, наглядно продемонстрував деякі методи виявлення слідової інформації та дослідження об’єктів, що надходять на дослідження до нашого Центру.

 


Корисні посилання
 
 
 

ЗАЛИШЕННЯ ПОТЕРПІЛОГО В НЕБЕЗПЕЦІ ВНАСЛІДОК ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЇ ПРИГОДИ

06.08.2014

Міжнародна поліцейська енциклопедія: У 10т. / Відп. редактори: В.В. Коваленко, Є.М. Моісеєв, В.Я. Тацій, Ю.С. Шемшученко. - К.: Атіка, 2010. - Т. VI. Оперативно-розшукова діяльність поліції (міліції). - 1128с.

З . п. в н. в. ДТП - це завідоме залишення вин­ним без допомоги особи, яка внаслідок ДТП опинила­ся в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості самостійно вжити заходів до самозбере­ження.

Способи 3. п. в.н. в. ДТП:

1.     Зникнення водія із залишенням на місці події трансп. засобу, на якому вчинено ДТП. Така ситуація можлива у разі: трансп. засіб не належить особі, яка керувала ним; трансп. засіб належить особі, яка керу­вала ним, надалі власник інсценуватиме викрадення трансп. засобу; трансп. засіб отримав пошкодження, які не дозволяють рухатися на ньому; водій залишив місце події для отримання мед. допомоги.

2.     Зникнення з місця події водія на трансп. засобі, на якому вчинено ДТП. Залишення потерпілого на місці ДТП можливе із зупинкою трансп. засоби (коли водій оцінює ситуацію, після чого від'їжджає); або водій, не зупиняючись, проїжджає місце події.

Травми потерпілого внаслідок ДТП можуть спричи­нятися: ударом частин тіла об частину трансп. засобу; ударом частин тіла об дорожнє покриття або ін. неру­хомі об'єкти; струсом тіла внаслідок одного з назва­них ударів; здавленням тіла між колесами і дорожнім покриттям, між двома автомобілями, між автомобі­лем і нерухомим предметом; тертям при ковзанні тіла під час волочіння по дорожньому покриттю. Для встановлення водія, який залишив потерпілого в небезпеці внаслідок ДТП, проводяться: невідкладні опер.-розш. заходи для затримання автотранспортно­го засобу та його водія (введення в дію плану «Пере­хоплення»), переслідування злочинця «по гарячих слі­дах» (застосування службово-розш. собаки, використання автоматизованих інформаційно-пошукових систем ДАІ тощо), затримання водія, освідування, огляд місця події, допит, проведення суд. експертиз та ін. Водій, який після вчинення злочину завідомо залишив потерпілого в небезпечному для життя стані, має тести відповідальність за сукупністю злочинів: за ст. 286 і ст. 135 КК України.

Якщо в діях водія немає складу злочину, передбаченого ст. 286, але життя потерпілого було поставлено під загрозу внаслідок вчиненої водієм ДТП, то завідоме залишення потерпілого без допомоги тягне відповідальність ст. 135, але у разі миттєвої загибелі потерпілого відповідальність за ст. 135 КК України виключається

Ольховенко С.І. - Начальник НДЕКЦ при УМВС України в Закарпатській області