Закарпатські міліціонери ходять із школи до школи, розповідаючи дітям про техніку безпеки при виявленні небезпечних знахідок, шкоду алкоголю та наркотиків. Говорять, що треба сумлінно вчитися аби досягти своєї мети і переконують дітей, що у них обов'язково все вийде, все складеться якнайкраще! А завдяки військовому оркестру лекції перетворюються на справжнє шоу. В такому форматі пройшла і зустріч міліціонерів із вихованцями школи-інтернату у селі Нижні Ворота на Воловеччині, за сотню кілометрів від Ужгорода.
У Нижньоворітській школі-інтернат навчається близько 230-ти дітей віком від 6 і до 16 років. Це діти з малозабезпечених та неповних сімей. Прихід людей у формі для них був справжнім святом з музикою іграми та призами. Духовий оркестр МВС України в Закарпатській області відкрив зустріч виконанням державного гімну.
Зустрітися зі школярами прийшов й Ігор Покотецький - в. о. начальника Свалявського райвідділу міліції, якому підпорядковується і Воловецькийрайон. Ще донедавна підполковник працював у зоні АТО і це неабияк зацікавило дітей. Ігор Орестович розповів учням, що зараз відбувається на сході України. Молодь також цікавили питання чи дійсно відбувається відвід техніки, чи дотримуються бойовики домовленостей та як працює міліція в умовах антитерористичної операції. Ігор Покотецький відповів на всі питання.
Експерт вибухотехнік продемонстрував дітям військову амуніцію (каску та бронежилет), тубус від гранатомета і муляжі гранат: оборонної Ф1 (розліт осколків до 200 метрів) та наступальної РГД-5 (розліт осколків до 25 метрів). Фахівець пояснив, що робити у випадку виявлення небезпечних знахідок: у жодному випадку не підходити, не торкатися, не піднімати їх. Помітити місце якимось знаком (ганчіркою, пакетом), відійти подалі і викликати міліцію (102).
Начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС області підполковник Василь Мадяр розповів про випадки, коли не лише гранати, а й необережне поводження з петардами чи феєрверками коштувало людям здоров'я, а іноді й життя. Також правоохоронець згадав нещодавній випадок, коли двоє школярів знайшли гранату і одразу ж викликали правоохоронців. Останнім довелося підірвати небезпечну знахідку прямо на місці, бо переносити її було небезпечно. Школярі вчинили правильно подзвонивши на 102. Якби вони цього не зробили і ненароком зачепили гранату - вона могла вибухнути.
У перервах між виступами військового оркестру Василь Мадяр розповідав дітлахам і про кримінальну відповідальність підлітків, і про шкоду паління, вживання алкоголю чи психотропних препаратів. До всього, міліціонер повідомив дітям про дитячу скриньку довіри (ynior.police@i.ua), що діє при обласному МВС. Будь-яка дитина може туди написати і неважливо скільки років заявнику, головне - вміти друкувати. І вже випадок такий був в області, коли підліток подзвонив до 102 і пожалівся на батьків. Міліціонери перевірили родину й інформація дитини підтвердилася: батьки пиячили і через те часто виникали сімейні чвари. Правоохоронці провели виховну бесіду з батьками, взяли родину на контроль. Завдяки міліціонерам, у сім’ї хлопчини відновився мир, мати з батьком перестали пиячити. За поведінкою неблагонадійних батьків наглядають правоохоронці.
На завершення цікавої лекції, кожен з присутніх міг примірити на собі бронежилет, 14 кілограмів завважки, та каску. Із однаковим завзяттям військову амуніцію приміряли як хлопці так і дівчата. Юнки пояснили - теж хочуть бути військовими. І бачать себе не на звичних так би мовити жіночих посадах, а у ролі бійців.
Дітлахи та керівництво школи-інтернату попросили міліціонерів навідуватись до них іще. В інтернату ж бо також є свій оркестр і до наступної зустрічі юні музиканти пообіцяли показати міліціонерам і свою творчість.