Головне меню

Новини

У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулась зустріч з представником 68-го окремого батальйону «Закарпатські шаркані», який є кадрованим формуванням у складі Сил територіальної оборони України, створеним з добровольців Закарпатської області. Батальйон перебуває у складі 101-шої окремої бригади територіальної оборони та виконує бойові завдання по знищенню ворогів на різних ділянках фронту. 


Корисні посилання
 
 
 

ЗАКАРПАТСЬКІ МІЛІЦІОНЕРИ ПЕРЕТВОРЮЮТЬ НУДНІ ЛЕКЦІЇ НА ЗАХОПЛЮЮЧИЙ КОНЦЕРТ (ФОТО)

08.10.2015
Закарпатські міліціонери ходять із школи до школи, розповідаючи дітям про техніку безпеки при виявленні небезпечних знахідок, шкоду алкоголю та наркотиків. Говорять, що треба сумлінно вчитися аби досягти своєї мети і переконують дітей, що у них обов'язково все вийде, все складеться якнайкраще! А завдяки військовому оркестру лекції перетворюються на справжнє шоу. В такому форматі пройшла і зустріч міліціонерів із вихованцями школи-інтернату у селі Нижні Ворота на Воловеччині, за сотню кілометрів від Ужгорода.

У Нижньоворітській школі-інтернат навчається близько 230-ти дітей віком від 6 і до 16 років. Це діти з малозабезпечених та неповних сімей. Прихід людей у формі для них був справжнім святом з музикою іграми та призами. Духовий оркестр МВС України в Закарпатській області відкрив зустріч виконанням державного гімну.

Зустрітися зі школярами прийшов й Ігор Покотецький - в. о. начальника Свалявського райвідділу міліції, якому підпорядковується і Воловецькийрайон. Ще донедавна підполковник працював у зоні АТО і це неабияк зацікавило дітей. Ігор Орестович розповів учням, що зараз відбувається на сході України. Молодь також цікавили питання чи дійсно відбувається відвід техніки, чи дотримуються бойовики домовленостей та як працює міліція в умовах антитерористичної операції. Ігор Покотецький відповів на всі питання.

Експерт вибухотехнік продемонстрував дітям військову амуніцію (каску та бронежилет), тубус від гранатомета і муляжі гранат: оборонної Ф1 (розліт осколків до 200 метрів) та наступальної РГД-5 (розліт осколків до 25 метрів). Фахівець пояснив, що робити у випадку виявлення небезпечних знахідок: у жодному випадку не підходити, не торкатися, не піднімати їх. Помітити місце якимось знаком (ганчіркою, пакетом), відійти подалі і викликати міліцію (102).

Начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС області підполковник Василь Мадяр розповів про випадки, коли не лише гранати, а й необережне поводження з петардами чи феєрверками коштувало людям здоров'я, а іноді й життя. Також правоохоронець згадав нещодавній випадок, коли двоє школярів знайшли гранату і одразу ж викликали правоохоронців. Останнім довелося підірвати небезпечну знахідку прямо на місці, бо переносити її було небезпечно. Школярі вчинили правильно подзвонивши на 102. Якби вони цього не зробили і ненароком зачепили гранату - вона могла вибухнути.

У перервах між виступами військового оркестру Василь Мадяр розповідав дітлахам і про кримінальну відповідальність підлітків, і про шкоду паління, вживання алкоголю чи психотропних препаратів. До всього, міліціонер повідомив дітям про дитячу скриньку довіри (ynior.police@i.ua), що діє при обласному МВС. Будь-яка дитина може туди написати і неважливо скільки років заявнику, головне - вміти друкувати. І вже випадок такий був в області, коли підліток подзвонив до 102 і пожалівся на батьків. Міліціонери перевірили родину й інформація дитини підтвердилася: батьки пиячили і через те часто виникали сімейні чвари. Правоохоронці провели виховну бесіду з батьками, взяли родину на контроль. Завдяки міліціонерам, у сім’ї хлопчини відновився мир, мати з батьком перестали пиячити. За поведінкою неблагонадійних батьків наглядають правоохоронці.

На завершення цікавої лекції, кожен з присутніх міг примірити на собі бронежилет, 14 кілограмів завважки, та каску. Із однаковим завзяттям військову амуніцію приміряли як хлопці так і дівчата. Юнки пояснили - теж хочуть бути військовими. І бачать себе не на звичних так би мовити жіночих посадах, а у ролі бійців.

Дітлахи та керівництво школи-інтернату попросили міліціонерів навідуватись до них іще. В інтернату ж бо також є свій оркестр і до наступної зустрічі юні музиканти пообіцяли показати міліціонерам і свою творчість.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області