Головне меню

Новини

З 14 по 17 листопада 2023 року на базі Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України відбувся науково-практичний семінар фахівців Експертної служби МВС що проводять судову портретну та фототехнічну експертизу на тему «Проблемні питання фототехнічної і портретної експертизи та шляхи їх вирішення», який проходив у с. Шаян Закарпатської області.


Корисні посилання
 
 
 

Представники чотирьох європейських країн обговорили проблемні питання боротьби з тероризмом

14.05.2018

Представники чотирьох європейських країн обговорили проблемні питання боротьби з тероризмом

«Терор», «тероризм» - ці слова дедалі частіше лунають у мас- медіа. В одній країні вибухнула потужна бомба, в другій - захопили заручників, у третій - викрали літак з пасажирами... Усе це є проявами терору (лат. terror - страх, жах) - політики залякування, придушення політичних супротивників насильством. Тероризм став небезпечною хворобою суспільства дуже давно, але тільки в сучасному світі масштаби тероризму досягли таких розмірів, що він став глобальною проблемою - нарівні з ядерною загрозою й екологічними небезпеками. Терористи повного мірою стали користуватися всіма досягненнями сучасної науки й техніки: від супутникового зв’язку і мережі Інтернет до зброї масового знищення.

Сучасний розвиток суспільства, технічні досягнення, збройні конфлікти поблизу кордонів нашої держави та інші чинники дають підстави вважати, що посилення боротьби з тероризмом є першочерговим завданням українських силовиків і правоохоронців. З огляду на глобальність проблеми антитерористичні заходи мають здійснюватися не лише в межах однієї окремої держави, а в тісній взаємодії з іншими державами та їх об’єднаннями.

Підвищенню компетентності фахівців у сфері безпеки та боротьби з тероризмом значною мірою сприяють науково-практичні заходи: тренінги, семінари тощо, особливо міжнародного рівня, під час яких можна обмінятися досвідом, відпрацювати спільні алгоритми дій, обговорити та узгодити проблемні питання.

Так, протягом 07-08 грудня 2017 року в місті Подгайськ (Словацька Республіка) за ініціативи Східноєвропейського агентства розвитку організовано проведення науково-практичної конференції «Безпека, екстремізм, тероризм 2017» за участю 18 фахівців із 4-х країн світу (Польщі, України, Словацької Республіки та Чеської Республіки). Серед запрошених учасників конференції був і заступник директора Закарпатського НДЕКЦ МВС Сергій Фреган.

У межах проведеного заходу працівник Експертної служби МВС узяв активну участь у переговорах і робочих зустрічах із зарубіжними колегами, присвячених вирішенню питань міжнародного співробітництва між Україною та Словаччиною у сфері безпеки.

Відповідно до програми запланованих заходів учасники конференції також мали змогу відвідати вибухотехнічні підрозділи, щоб ознайомитися із сучасними засобами підриву, що виявляються (вилучаються) на території Словаччини, новітніми методами розслідування злочинів, пов’язаних із вибухами, колекцією вибухових речовин і пристроїв вибухотехнічних підрозділів Словацької Республіки та отримати актуальні навчальні матеріали з питань безпеки, екстремізму, тероризму та права.

Безумовно, набуті знання і міжнародний досвід будуть упроваджені в практичну діяльність підрозділів Експертної служби МВС. Насамперед це стосується використання колекції вибухових речовин і пристроїв Словацької Республіки під час проведення вибухотехнічних досліджень. Також важливим підсумком проведеного заходу є усвідомлення необхідності об’єднання зусиль європейських країн у сфері безпеки та досягнення домовленості щодо подальших спільних дій у боротьбі з тероризмом.