Головне меню

Новини

У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулась зустріч з представником 68-го окремого батальйону «Закарпатські шаркані», який є кадрованим формуванням у складі Сил територіальної оборони України, створеним з добровольців Закарпатської області. Батальйон перебуває у складі 101-шої окремої бригади територіальної оборони та виконує бойові завдання по знищенню ворогів на різних ділянках фронту. 


Корисні посилання
 
 
 

Судова технічна експертиза документів за експертною спеціальністю 2.1 «Дослідження реквізитів документів»

09.07.2019

Основними завданнями даного виду експертизи є: встановлення факту і способу внесення змін до документа та виявлення залитих, замазаних, вицвілих та інших слабо видимих або невидимих текстів (зображень), а також текстів (зображень) на обгорілих та згорілих документах за виключенням, коли папір перетворився на попіл.

Встановлення факту і способу внесення змін до документа (підчистка, травлення, дописка, переклеювання фотокарток, літер та ін.)

  1. Чи вносилися в записи документа зміни? Якщо вносилися, то яким способом (підчистка, дописка, травлення, переклеювання літер та цифр, тощо) і який зміст первісних записів?
  2. Чи не дописана літера (слово, цифра, фрагмент тексту) до основного тексту документу?
  3. Чи переклеювалася в документі фотокартка?
  4. Чи замінювалися в документі (зошиті, книзі) аркуші?

Виявлення залитих, замазаних, вицвілих та інших слабо видимих або невидимих текстів (зображень), а також текстів (зображень) на обгорілих та згорілих документах за виключенням, коли папір перетворився на попіл.

  1. Чи є на обгорілих аркушах який-небудь текст і (або) зображення? Якщо є, то який (яке) саме?
  2. Який зміст залитого чорнилом (зафарбованого, забрудненого, вицвілого тощо) тексту (печатки, штампа)?
  3. Чи є в даному документі (аркуші паперу) невидимий текст і якщо є, то який саме?
  4. Який зміст тексту, що відобразився в слідах тиску в записах на папері?

Більше інформації про види досліджень за посиланням:

http://ndekc-zakarpattya.org/