Головне меню

Новини

У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулась зустріч з представником 68-го окремого батальйону «Закарпатські шаркані», який є кадрованим формуванням у складі Сил територіальної оборони України, створеним з добровольців Закарпатської області. Батальйон перебуває у складі 101-шої окремої бригади територіальної оборони та виконує бойові завдання по знищенню ворогів на різних ділянках фронту. 


Корисні посилання
 
 
 

Судова технічна експертиза документів за експертною спеціальністю 2.3 «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів»

09.07.2019

Основними завданнями даного виду експертизи є: визначення послідовності нанесення штрихів, що перетинаються; ідентифікація печаток, штампів, факсиміле тощо за їх відбитками; встановлення типу, системи, марки, моделі та інших кваліфікаційних категорій друкарської техніки, а також ідентифікація цих засобів за відбитками їх знаків.

Встановлення типу, системи, марки, моделі та інших кваліфікаційних категорій друкарської техніки (друкарські машини, касові, телеграфні та інші буквено-цифрові апарати), а також ідентифікація цих засобів за відбитками їх знаків.

  1. Чи надрукований текст на даній друкарській машині (іншому друкарському засобі)?
  2. На одній чи на різних друкарських машинах надруковані окремі фрагменти тексту документа (декількох документів)?
  3. Яким друкарським засобом (тип, марка, модель) виготовлено даний текст?

Ідентифікація печаток, штампів, факсиміле тощо за їх відбитками

  1. Чи нанесено відбиток печатки (штампа) в наданому документі даною печаткою (штампом)?
  2. Однією, чи різними печатками (штампами) нанесено відбитки на представлених на дослідження документах?

Визначення послідовності нанесення штрихів, що перетинаються

  1. У якій послідовності виконувались фрагменти даного документа (підпис, печатка тощо)?
  2. Що було виконано раніше: підпис, чи текст, відтиск печатки чи текст?

Вимоги до матеріалів: Призначаючи експертизу з метою ідентифікації друкарських засобів, до експертної установи слід надіслати порівняльні матеріали: вільні, а також експериментальні зразки - відбитки, виготовлені за допомогою цих засобів.

Вільні зразки надаються при можливості, такі, які за часом виконання були б якомога більше наближені до досліджуваного відбитка, експериментальні - в обов'язковому порядку. Кожний вид зразків потрібно надавати не менше як у трьох примірниках.

Більше інформації про види досліджень за посиланням:

http://ndekc-zakarpattya.org/