Головне меню

Новини

У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулась зустріч з представником 68-го окремого батальйону «Закарпатські шаркані», який є кадрованим формуванням у складі Сил територіальної оборони України, створеним з добровольців Закарпатської області. Батальйон перебуває у складі 101-шої окремої бригади територіальної оборони та виконує бойові завдання по знищенню ворогів на різних ділянках фронту. 


Корисні посилання
 
 
 

Судова експертиза матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.7 «Дослідження спиртовмісних сумішей»

19.07.2019

Об'єктами дослідження є алкогольні напої (вина, спирт, горілка, лікеро-горілчані вироби, коньяки та ін.) – спиртовмісні рідини, виготовлені в заводських умовах і з дотриманням технологічних процесів та згідно рецептури (для кожного виду алкогольного напою), слабоалкогольні напої (пиво, спиртовані соки тощо) та спиртовмісні рідини кустарного (домашнього) виготовлення (брага, самогон, спиртовмісні рідини, виготовлені на основі етилового спирту заводського виготовлення).

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

  1. Чи є надана(і) на дослідження зразок(и) рідини, «у пляшці з етикеткою … вилучена…..» спиртовмісною(ими)?
  2. Якщо представлений(і) зразок(и) рідини містить(ять) етиловий спирт, то яка його(їх) міцність?
  3. Чи відповідає(ють) представлений(і) на дослідження зразок(и) рідини вимогам діючого державного стандарту ДСТУ?
  4. Чи відповідає(ють) представлений(і) зразок(и) рідини етикетці?
  5. Якщо представлений(і) зразок(и) рідини містить етиловий спирт, яким способом виготовлена(і) надана(і) на дослідження зразок(и) рідини?
  6. Чи мають надані на дослідження зразки рідин спільну родову належність?

Важливо: Питання про придатність спиртовмісних напоїв до вживання та шкідливості для здоров’я людини не відноситься до компетенції судових експертів підрозділів експертної служби МВС України!

Перелік ДСТУ для визначення відповідності (питання №3):

ДСТУ 4806:2007 «Вина . Загальні технічні умови»

ДСТУ 4700:2006 «Коньяки України. Технічні Умови»

ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови»

ДСТУ 4257:2003 «Напої лікеро-горілчані. Технічні умови»

ДСТУ 4258:2003 «Напої слабоалкогольні. Загальні технічні умови»

ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови»

Важливо: До кожного найменування продукції задають окремі питання.

Об'єкти дослідження (спирт, розливні алкогольні напої) упаковують так, щоб не допустити зміни їх фізико-хімічних властивостей.

Проби імпортної продукції необхідно надавати разом із зразками в оригінальній заводській упаковці.

На дослідження надають не менше 1,0 дм3 напоїв (спиртовмісних рідин домашнього та кустарного виготовлення). В окремих випадках об'єкти можуть бути доставлені в кількості менше 0,5 дм3, але з обмеженням питань, що вирішуються.

Проби відібраних напоїв наливають у чисті сухі пляшки (можливе використання чистих (бажано сухих) пластикових пляшок з-під мінеральної води або добре вимитих (і висушених)), горловини яких закупорюють пробками, обгортають паперу й обв'язують шпагатом, опломбовують на картонній бирці з прошнурованою етикеткою.

Зразки спирту відбирають тільки в чисту суху тару. Найкраще використовувати пластикові пляшки, які ще не були у використанні (дані пляшки можна придбати на підприємстві з розливу газованих напоїв).

У постанові про призначення експертизи повинні бути чітко сформульовані питання, що виносяться на вирішення експертизи.

УВАГА!!! Якщо особа, яка призначає експертизу, відчуває труднощі у визначенні даних, про які треба повідомити експерта, або у формулюванні питань, або при відборі зразків для проведення експертного дослідження, їй слід проконсультуватись з експертом (спеціалістом).

УВАГА!!! Дослідження спиртовмісних сумішей потребує руйнівних методів дослідження, тому у постанові про призначення експертизи повинен бути дозвіл на повне або часткове знищення та зміни властивостей об’єкту дослідження.

Більше інформації про види досліджень за посиланням:

http://ndekc-zakarpattya.org/