Головне меню
 
Корисні посилання
 
 
 

Судова експертиза матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.14 «Дослідження спеціальних хімічних речовин»

19.07.2019

Дослідженню підлягає широке коло об’єктів, вилучених з місць подій:

  • об'єкти - носії слiдiв нашарувань (змиви з рук, тіла);
  • одяг, взуття, грошові купюри.

В ході кримiналiстичного дослідження спеціальних хімічних речовин (СХР) експертами НДЕКЦ вирішуються ряд типових завдань:

  1. Виявлення спеціальної хімічної речовини на об’єкті-носії (змиви з рук, одежі, грошових купюр і т. ін.)
  2. Визначення локалізації СХР на одежі підозрюваного;
  3. Визначення загальної родової (групової) належності СХР зі зразком, який надається на дослідження.

До типових питань, якi пропонуються для вирiшення експерту в ходi виконання експертизи спеціальних хімічних речовин, належать:

  1. Чи є на предметах одежі, взутті (перераховуються предмети), які вилучені у гр. _****_ нашарування спеціальної хімічної речовини?
  2. Чи є на тампонах, якими робили змиви з рук гр. _****_ нашарування спеціальної хімічної речовини?
  3. Якщо є сліди СХР, то чи має вона спiльну родову (групову) належність зі зразком СХР, який надано на експертизу?
  4. Яка локалізація СХР на одежі гр. _****_?

Вилучення СХР з рук та тіла підозрюваного: ділянку рук чи тіла, яка має сліди СХР (є люмінесценція, забарвлення), протирають виключно сухим марлевим тампоном. Тампон пакують в паперовий конверт чи пакет.

Вилучення СХР на одежі підозрюваного: кожний предмет одягу та взуття вилучається окремо один від одного, упаковується і направляється на експертизу. Бажано сліди нашарувань СХР (місця, де мається люмінесценція, забарвлення) обшити відрізом білої тканини для збереження СХР при транспортуванні.

Зразок СХР надається на папері, який упаковується в окремий конверт. При наданні зразка СХР, не можна застосовувати білий папір, який має люмінесценцію блакитного кольору. Зразок СХР наноситься на папір, який не має люмінесценції (наприклад газетний папір).

УВАГА!!! Якщо особа, яка призначає експертизу чи дослідження, відчуває труднощі у визначенні даних, про які треба повідомити експерта, або у формулюванні питань, їй слід проконсультуватись з експертом (спеціалістом). При призначенні «нестандартних» експертиз (наприклад «подвійний збут» наркотичних засобів, використання нестандартних спеціальних хімічних речовин для фіксації злочинної діяльності особи і т.д.) обов’язково слід проконсультуватися з експертом (спеціалістом) про матеріали, які необхідно надати на експертизу та перелік питань, які може вирішити експертиза.

Більше інформації про види досліджень за посиланням:

http://ndekc-zakarpattya.org/