Головне меню

Новини

4 квітня 2024 року завідувач сектору автотехнічних досліджень відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів  Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Ярослав Тегза передав власний автомобіль Ford Transit Connect підрозділу сил спеціальних операцій (ССО) "Карпатська Січ", в якому служив та героїчно загинув у липні 2023 року його рідний брат, командир тактичної групи Карпатська Січ АНАТОЛІЙ "ВАРВАР" ТЕГЗА.

Разом до перемоги!

 


Корисні посилання
 
 
 

Судова комп’ютерно-технічна експертиза за експертною спеціальністю 10.9 «Дослідження комп'ютерної техніки та програмних продуктів»

26.07.2019

Орієнтовний перелік питань, що вирішує компютерно-технічна експертиза:

 1. Чи належить досліджуваний пристрій до апаратних комп'ютерних засобів?
 2. До якого типу (марки, моделі) належить апаратний (комп'ютерний) засіб?
 3. Чи міститься на даному носії інформація стосовно (зазначити, яка інформація цікавить) і у якому вигляді? ...
 1. Чи містить носій досліджуваного комп’ютера інформацію про певні (зазначити, які саме) дії користувача?
 2. Чи піддавався досліджуваний накопичувач певним процедурам з метою знищення інформації?
 3. Чи могла бути створена зазначена інформація на цьому комп’ютері чи вона перенесена з іншого носія?
 4. Яким чином інформація (зазначити, яка саме) перенесена до досліджуваного комп’ютера (носія)?
 5. Яка технологія та хронологія створення електронного документа (зазначити електронний документ та певний зміст)?
 6. Які атрибути (час друку, редагування, створення, видалення тощо) файлів, що містять інформацію стосовно (зазначити зміст)?
 7. Чи містить накопичувач інформації досліджуваного комп’ютера певне (зазначити, яке саме - встановлене, не встановлене) програмне забезпечення?
 8. Які функціональні несправності мають дане комп’ютерне обладнання або його окремі складові та пристрої і як ці несправності впливають на роботу обладнання в цілому?
 9. Чи можливо виконання певних дій за допомогою даного програмного продукту?
 10. Чи можливе вирішення певного завдання за допомогою даного програмного продукту?
 11. Чи реалізовані у даному програмному продукті (програмному коді) функції, передбачені технічним завданням на його розробку?
 12. Які ігрові програми містяться в пам’яті наданих апаратів?
 13. Яка статистична інформація про ввід та вивід ігрових одиниць міститься в пам’яті наданих апаратів?
 14. Чи містяться на жорстких дисках обладнання програми - емулятори гри, якщо так, то які саме? Яка інформація міститься в протоколах роботи програм?
 15. Чи міститься на жорстких дисках інформація про відвідування сайтів типу «Інтернет-казино»?
 16. Чи міститься на жорстких дисках системних блоків інформація, яка стосується ставок на спортивні події в букмекерських конторах?
 17. Чи міститься на жорстких дисках системних блоків програмне забезпечення для прийняття ставок на спортивні події, бази даних, якщо так то яка інформація міститься на жорстких дисках?
 18. Чи містяться на жорстких дисках системних блоків файли з наступними ключовими словами чи словосполученнями: ставки, назва фірми «…………» ...?
 19. Чи встановлені на жорстких дисках системних блоків драйвера для , принтерів .... (перераховуються принтери, якими друкували квитанції)?
 20. Чи можливо за допомогою наданих на дослідження пристроїв проводити гру з можливістю виграшу, обов’язковою умовою участі в якій є внесення коштів?

Вказаний перелік питань не є вичерпним і може бути розширений у залежності від тих завдань, що будуть ставитися перед експертом. Деякі з вище зазначених питань можливо вирішити при проведенні слідчої дії. Тому перед призначенням досліджень пропонуємо звернутися до експерта з приводу уточнення питань.

Більше інформації про види досліджень за посиланням:

http://ndekc-zakarpattya.org/