Головне меню

Новини

З 14 по 17 листопада 2023 року на базі Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України відбувся науково-практичний семінар фахівців Експертної служби МВС що проводять судову портретну та фототехнічну експертизу на тему «Проблемні питання фототехнічної і портретної експертизи та шляхи їх вирішення», який проходив у с. Шаян Закарпатської області.


Корисні посилання
 
 
 

Судова автотоварознавча експертиза за експертною спеціальністю 12.2 «Визначення вартості колісних транспортних засобів та розміру збитку, завданого власнику транспортного засобу»

02.08.2019

До основних завдань автотоварознавчої експертизи належать визначення ринкової вартості дорожніх транспортних засобів (далі - ДТЗ), їх складових, а також розміру вартості матеріальних збитків, заподіяних власнику ДТЗ унаслідок пошкодження останнього. Перед автотоварознавчою експертизою можуть ставитися також питання про складові основного завдання або споріднені з ним, якщо такі питання мають значення для цивільно-правових і адміністративно-правових відносин, пов'язаних з придбанням і експлуатацією дорожньо-транспортних засобів.

Орієнтовний перелік питань, що вирішує автотоварознавча експертиза:

  1. Яка ринкова вартість ДТЗ (зазначається його марка, модель і державний реєстраційний номер) на дату оцінки (вказується дата, на яку визначається його вартість)?
  2. Яка вартість ДТЗ (зазначаються марка, модель ДТЗ і іден­тифікаційний номер), його складових, що ввозяться на митну територію України, на дату оцінки (вказується дата, на яку визначається його вартість)?
  3. Яке значення складає величина втрати товарної вартості ДТЗ на дату оцінки (вказується дата, на яку визначається його вартість)?
  4. Яка утилізаційна вартість ДТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (вказується дата, на яку визначається його вартість)?
  5. Яка ліквідаційна вартість ДТЗ (зазначаються його марка, модель і державний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (вказується дата, на яку визначається його вартість)?
  6. Яка вартість матеріального збитку (шкоди), завдана власнику ДТЗ (зазначаються прізвище, ім'я та по батькові власника, марка, модель ДТЗ, його державний реєстраційний номер) внаслідок ДТП (зазначається подія, що призвела до матеріальної шкоди) на дату оцінки (указується дата, на яку визначається вартість)?
  7. Яка дата виготовлення даного ДТЗ (його складової)?
  8. До якого типу належить даний двигун, які його основні ха­рактеристики?
  9. Чи можливо провести ремонтно-відновлювальні роботи пошкодженого ДТЗ (його складових)? Якщо можливо, то яка вартість цих робіт на дату оцінки (вказується дата, на яку проводиться оцінка майна)?
  10. Якому коду товарів відповідає ДТЗ згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності?

Вимоги до матеріалів: на дослідження експертові надаються ТЗ та документація, що стосується його реєстрації, матеріали щодо розслідування події, що призвела до матеріальної шкоди, а також документи, в яких зафіксовані інші вихідні дані, необхідні для вирішення поставленого питання.

Більше інформації про види досліджень за посиланням:

http://ndekc-zakarpattya.org/