Головне меню

Новини

З 14 по 17 листопада 2023 року на базі Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України відбувся науково-практичний семінар фахівців Експертної служби МВС що проводять судову портретну та фототехнічну експертизу на тему «Проблемні питання фототехнічної і портретної експертизи та шляхи їх вирішення», який проходив у с. Шаян Закарпатської області.


Корисні посилання
 
 
 

Закарпатський НДЕКЦ МВС організував ряд заходів для студентів хімічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

20.09.2019

20 вересня на базі Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України було організовано одразу кілька заходів для студентів хімічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Зокрема, заступник завідувача відділу забезпечення діяльності центру Ірикова Марина Вячеславівна провела ознайомчу екскурсію по Закарпатському НДЕКЦ МВС, розповідаючи про діяльність Експертної служби МВС, види досліджень, які проводяться у нашому Центрі, приділяючи значну увагу експертизі матеріалів, речовин та виробів, що було особливо цікавим для студентів-хіміків, які разом зі своїм викладачем, доцентом кафедри аналітичної хімії ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Сухаревою О.Ю., мали змогу почути відповіді на всі свої запитання. В рамках цієї екскурсії завідувач сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Василечко Андрій Васильович у хімічній лабораторії відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів детально розповів про класифікацію та особливості дослідження різноманітних об’єктів аналізу, етапи пробопідготовки, про новітні можливості обладнання, з яким працюють судові експерти з даної галузі в усіх підрозділах Експертної служби МВС України, та важливість проведення таких досліджень. Крім того, студенти побували в криміналістичній лабораторії, де проводяться трасологічні дослідження, а також дізнались про різновиди трасологічної експертизи.

Після екскурсії Центром для студентів хімічного факультету також було проведене семінарське заняття на тему: «Теоретичні основи та історія розвитку експертизи матеріалів, речовин та виробів», на якому Ірикова М.В. та Василечко А.В. ознайомили студентів з основами експертизи матеріалів, речовин та виробів, підґрунтям для її проведення та можливостями даного виду експертизи. Крім того, лектори розповіли про перспективи, які можуть мати випускники факультету, якщо в майбутньому працюватимуть в нашій експертній установі.

Разом з тим, ще одним надзвичайно важливим кроком стало підписання сьогодні договору про співпрацю Закарпатського НДЕКЦ МВС з хімічним факультетом ДВНЗ «Ужгородський національний університет», що дозволить проводити спільні науково-практичні заходи, зокрема, семінари, конференції, круглі столи, практичні заняття та лабораторні роботи, проводити навчальну практику для студентів, висвітлювати у наукових фахових та інших виданнях результати спільної науково-дослідної роботи. Тож вже незабаром очікується тісна, продуктивна та творча співпраця, необхідна для розвитку як нашому центру, так і молоді, яка сьогодні хоче бути не лише теоретично обізнаною, але й мати достатній рівень практичних навичок, що диктується вимогами сьогодення та вимагається сучасними роботодавцями.