Зокрема, заступник завідувача відділу забезпечення діяльності центру Ірикова Марина Вячеславівна провела ознайомчу екскурсію по Закарпатському НДЕКЦ МВС, розповідаючи про діяльність Експертної служби МВС, види досліджень, які проводяться у нашому Центрі, приділяючи значну увагу експертизі матеріалів, речовин та виробів, що було особливо цікавим для студентів-хіміків, які разом зі своїм викладачем, доцентом кафедри аналітичної хімії ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Сухаревою О.Ю., мали змогу почути відповіді на всі свої запитання. В рамках цієї екскурсії завідувач сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Василечко Андрій Васильович у хімічній лабораторії відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів детально розповів про класифікацію та особливості дослідження різноманітних об’єктів аналізу, етапи пробопідготовки, про новітні можливості обладнання, з яким працюють судові експерти з даної галузі в усіх підрозділах Експертної служби МВС України, та важливість проведення таких досліджень. Крім того, студенти побували в криміналістичній лабораторії, де проводяться трасологічні дослідження, а також дізнались про різновиди трасологічної експертизи.
Після екскурсії Центром для студентів хімічного факультету також було проведене семінарське заняття на тему: «Теоретичні основи та історія розвитку експертизи матеріалів, речовин та виробів», на якому Ірикова М.В. та Василечко А.В. ознайомили студентів з основами експертизи матеріалів, речовин та виробів, підґрунтям для її проведення та можливостями даного виду експертизи. Крім того, лектори розповіли про перспективи, які можуть мати випускники факультету, якщо в майбутньому працюватимуть в нашій експертній установі.
Разом з тим, ще одним надзвичайно важливим кроком стало підписання сьогодні договору про співпрацю Закарпатського НДЕКЦ МВС з хімічним факультетом ДВНЗ «Ужгородський національний університет», що дозволить проводити спільні науково-практичні заходи, зокрема, семінари, конференції, круглі столи, практичні заняття та лабораторні роботи, проводити навчальну практику для студентів, висвітлювати у наукових фахових та інших виданнях результати спільної науково-дослідної роботи. Тож вже незабаром очікується тісна, продуктивна та творча співпраця, необхідна для розвитку як нашому центру, так і молоді, яка сьогодні хоче бути не лише теоретично обізнаною, але й мати достатній рівень практичних навичок, що диктується вимогами сьогодення та вимагається сучасними роботодавцями.