Головне меню

Новини

У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулась зустріч з представником 68-го окремого батальйону «Закарпатські шаркані», який є кадрованим формуванням у складі Сил територіальної оборони України, створеним з добровольців Закарпатської області. Батальйон перебуває у складі 101-шої окремої бригади територіальної оборони та виконує бойові завдання по знищенню ворогів на різних ділянках фронту. 


Корисні посилання
 
 
 

Відтепер у Закарпатському НДЕКЦ МВС проводять судову експертизу безпеки життєдіяльності

03.12.2019
Раді повідомити Вам, що відтепер у Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України проводять судову експертизу безпеки життєдіяльності за експертною спеціальністю 10.5 «Дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці»

Судова експертиза безпеки життєдіяльності за експертною спеціальністю 10.5 «Дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці»

Судова експертиза безпеки життєдіяльності за експертною спеціальністю 10.5 встановлює причини настання нещасного випадку, а також причинний зв’язок його настання з невиконанням вимог нормативно-технічних документів.

Перелік питань, які вирішуються експертизою безпеки життєдіяльності:

1. Чи відповідає конструкція механізму (обладнання, устаткування) вимогам правил охорони праці та безпеки життєдіяльності?

2. Чи відповідає стан механізму (обладнання, устаткування) вимогам правил охорони праці та безпеки життєдіяльності?

3. Чи були забезпечені працівники необхідними засобами індивідуального та колективного захисту згідно з вимогами правил охорони праці та безпеки життєдіяльності? Чи були ці засоби належним чином випробувані та справні?

4. Якою є причина настання нещасного випадку, аварії та які обставини її обумовили?

5. Невиконання яких вимог нормативних актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності перебуває в причинному зв’язку з настанням події, нещасного випадку?

6. Дії (бездіяльність) яких осіб з технічної точки зору перебувають у причинному зв’язку з настанням події нещасного випадку (аварії тощо)?

7. Чи відповідає організація робіт на зазначеній виробничій ділянці вимогам охорони праці?

8. Чи відповідає організація та проведення інструктажу конкретних працівників нормативним вимогам?

9. Чи відповідає порядок виконання робіт нормативно-технічним вимогам?

10. Які заходи безпеки повинні бути прийняті в конкретній ситуації?

11. Які види навчання з охорони праці повинні проходити працівники, що виконують конкретну роботу?

12. Чи належить конкретна робота до категорії робіт з підвищеною небезпекою?

13. Чи належить об’єкт (підприємство, виробнича ділянка) до об’єктів з підвищеною небезпекою?

14. Чи є певна машина, механізм, устаткування машиною, механізмом, устаткуванням підвищеної небезпеки?

15. На яку особу покладено забезпечення виконання тих чи інших правил охорони праці та безпеки життєдіяльності?

Перелік питань зазначених вище судових експертиз, які можуть бути поставлені перед експертом, не є вичерпним, він може бути доповнений, а питання конкретизовані залежно від завдання експертизи. З метою уникнення труднощів у формулюванні питань ініціатору експертизи доцільно уточнити редакцію питань з експертом на стадії підготовки постанови (ухвали) про призначення експертизи.

Більше інформації про види досліджень за посиланням:

http://ndekc-zakarpattya.org/