Головне меню

Новини

У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулась зустріч з представником 68-го окремого батальйону «Закарпатські шаркані», який є кадрованим формуванням у складі Сил територіальної оборони України, створеним з добровольців Закарпатської області. Батальйон перебуває у складі 101-шої окремої бригади територіальної оборони та виконує бойові завдання по знищенню ворогів на різних ділянках фронту. 


Корисні посилання
 
 
 

Ознайомча екскурсія для студентів-юристів

05.12.2019

Сьогодні, 05 грудня, студенти IV курсу юридичного факультету спеціальності «Міжнародне право» Ужгородського національного університету в рамках вивчення дисципліни «Міжнародне співробітництво у сфері кримінальної юстиції» разом зі старшим викладачем кафедри міжнародного права Брензович Златою Степанівною відвідали Закарпатський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Студенти-юристи ознайомилися з основними сферами діяльності Експертної служби МВС України, завданнями, які вирішують судові експерти, різновидами експертних досліджень, які проводяться у Закарпатському НДЕКЦ МВС, особливостями дослідження об’єктів, що надходять для проведення експертизи, правилами проведення оглядів місця події та вилучення речових доказів, про що їм розповіла заступник директора центру – завідувач відділу забезпечення діяльності центру Ірикова Марина Вячеславівна. Після вступної частини, студенти відвідали хроматографічну лабораторію відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів, де завідувач сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Василечко Андрій Васильович детально розповів про види досліджень, які проводять експерти даного відділу, цікаві факти, що трапляються в експертній практиці, особливості вилучення та дослідження об’єктів для фізико-хімічного аналізу. Наступним етапом було відвідування криміналістичних лабораторій центру, де студенти мали змогу побачити дактилоскопічну та трасологічну лабораторії, задати питання щодо дослідження тих чи інших речових доказів та вилучення слідової інформації. Завідувач сектору трасо логічних досліджень Сливка Іван Юлійович розповів про різновиди трасологічної експертизи, навів багато прикладів з власного досвіду про те, яке важливе значення має висновок експерта в розкритті злочинів. Головний судовий експерт сектору дактилоскопічних досліджень Тетеря Денис Васильович показав на практиці, як відбирати відбитки пальців, розповів про особливості їх ідентифікації та про кропітку роботу з ведення дактилоскопічних обліків, яку проводять експерти.

Дана екскурсія мала важливе значення в контексті майбутнього вибору професії для студентів-юристів. Тож керівництво Закарпатського НДЕКЦ МВС щиро бажає, щоб кращі студенти мали змогу реалізувати себе в повній мірі за майбутнім фахом та стати частиною великої справи, допомагаючи державі боротися зі злочинністю.