Головне меню
 
Корисні посилання
 
 
 

Дослідження спиртовмісних напоїв працівниками Закарпатського НДЕКЦ МВС

08.04.2020

Останнім часом все частіше на дослідження надходять спиртовмісні напої з метою визначення фізико-хімічних показників їх якості та встановлення фактів фальсифікації такої продукції. Дослідження, які проводять судові експерти Закарпатського НДЕКЦ МВС, мають дуже важливе значення для споживачів, оскільки вживання неякісної алкогольної продукції, як відомо, може призвести до невиправних для здоров’я людини наслідків та летальних випадків. Крім того, в разі виявлення фальсифікованої продукції, причетні до її виробництва особи притягуються до кримінальної відповідальності.

Для проведення подібних робіт необхідна неабияка кваліфікація експертів сектору фізико-хімічних досліджень відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів, адже при кожному аналізі проводиться ряд складних та трудомістких аналітичних процедур, а також необхідно розуміти хімічні процеси, які проходять при дослідженнях. Обладнання, що використовується при випробуваннях, зазвичай, є досить складним, однак також використовується і газова хроматографія, яка потребує відповідних навичок дослідника.

Так, завдяки газовій хроматографії судові експерти встановлююсь вид сировини, з якої виготовлена досліджувана рідина та проводять порівняльне дослідження двох або більше зразків, що могли входити до одної партії, вилучених з різних місць.

Також Закарпатський НДЕКЦ МВС проводить платні експертні дослідження, зокрема, випробування на відповідність алкогольних напоїв державним стандартам України.