Головне меню

Новини

З 14 по 17 листопада 2023 року на базі Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України відбувся науково-практичний семінар фахівців Експертної служби МВС що проводять судову портретну та фототехнічну експертизу на тему «Проблемні питання фототехнічної і портретної експертизи та шляхи їх вирішення», який проходив у с. Шаян Закарпатської області.


Корисні посилання
 
 
 

Використання набору для перевірки автентичності номерів на металевих поверхнях «Номер-Детект» у Закарпатському НДЕКЦ МВС

27.04.2020

При скоєнні певних категорій протиправних діянь, злочинці часто вдаються до знищення номерних позначень на транспортних засобах, зброї та інших пристроях, які використовуються з злочинною метою. Це робиться задля того, щоб ускладнити або взагалі унеможливити ідентифікацію такого пристрою під час досудового розслідування. Інколи ж вчиняються спроби зміни таких позначень, одним із найпоширеніших прикладів чого є зміна номерних позначень на транспортних засобах задля можливості їх вільного використання.Однак, існує можливість встановлення початкового номеру на металевих поверхнях. Це є одним із завдань судової трасологічної експертизи.

В Закарпатському НДЕКЦ при проведенні такого виду експертиз використовується набір для перевірки автентичності номерів на металевих поверхнях «Номер-Детект». Даний пристрій призначений для виявлення фальсифікацій номера на металевому покритті методом електрохімічного травлення (наприклад на кузові, шасі автотранспортних засобів та інших агрегатів).
При цьому даний пристрій можна використовувати як в лабораторних умовах, так і в польових умовах завдяки портативній освітлювальній станції на базі освітлювальної установки «Радіус-4».
Слід відзначити, що досить часто огляд місця події проводиться в нічний час доби або ж інших умовах з недостатнім освітленням. Тут може стати в нагоді вищезазначена освітлювальна станція, яка оснащена двома телескопічними щоглами до 2-ох метрів завдовжки, що дозволяє освітити певну ділянку місцевості, де планується провести огляд.