Головне меню

Новини

9 вересня 2023 року в Ужгороді за ініціативи ГО  «Strong Race», Закарпатської обласної військової адміністрації та Ужгородської міської ради відбувся патріотичний забіг з перешкодами Strong Race, в якому прийняв участь завідувач сектору автотехнічних досліджень  відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів  Закарпатського НДЕКЦ МВС Ярослав Тегза.

Учасникам, які подолали всі перешкоди і фінішували, було вручено медалі, а голова Закарпатської ОВА Віктор Микита особисто подякував за участь.

Захід до Дня фізичної культури та спорту провели на підтримку програми підготовки населення до національного спротиву та ветеранської спільноти. Усі кошти, виручені з події, передадуть на підтримку Збройних Сил України. Фотоальбом.


Корисні посилання
 
 
 

Можливості земельно-технічної експертизи

12.05.2020

Проведення земельно-технічної експертизи до або під час судового розгляду допомагає вирішити цілий комплекс завдань, пов’язаних з питаннями землекористування. Об’єктами дослідження земельно-технічної експертизи є земельні ділянки.

Земельно-технічна експертиза включає в себе:

 • визначення фактичного землекористування земельними ділянками, а саме фізичних характеристик земельних ділянок (конфігурації, площі, промірів тощо);
 • визначення відповідності фактичного розташування будівель, споруд та інших об’єктів відносно меж земельних ділянок їх розташуванню у відповідній технічній документації;
 • визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки;
 • визначення можливості розподілу (порядку користування) земельними ділянками, розробка варіантів їх розподілу (порядку користування);
 • визначення можливих варіантів підходу та проїзду до земельних ділянок, встановлення земельного сервітуту.

Потреба в земельно-технічній експертизі виникає при необхідності:

 • Визначення фактичного порядку користування земельною ділянкою.
 • Визначення конфігурації, промірів та площі земельної ділянки, що перебуває у користуванні співвласника.
 • Чи відповідає фактичне розташування будівель, споруд та інших об’єктів відносно меж земельних ділянок технічній документації?
 • Чи є порушення меж (або накладання) земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки?
 • Чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів розділити земельну ділянку (встановити порядок її користування) відповідно до часток співвласників (зазначити частки)?
 • Які варіанти розподілу земельної ділянки (порядку її користування) можливості відповідно до часток співвласників (зазначити частки) та вимог нормативно-правових актів?
 • Які варіанти технічно можливі для влаштування проїзду (проходу) на земельну ділянку?
 • Чи є технічна можливість встановлення земельного сервітуту на ділянці?

Експерту необхідно надати такі документи для вирішення деяких питань:

 1. Викопіювання з графічних та картографічних матеріалів містобудівної документації з нанесенням на неї меж земельної ділянки за кадастровим номером.
 2. Матеріали топографо-геодезичних робіт по виносу меж земельної ділянки в натурі на місцевості.
 3. Технічні матеріали із землеустрою, які стали підставою виготовлення правовстановлюючого документу на земельну ділянку.
 4. Наявність правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна.