Головне меню

Новини

У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулась зустріч з представником 68-го окремого батальйону «Закарпатські шаркані», який є кадрованим формуванням у складі Сил територіальної оборони України, створеним з добровольців Закарпатської області. Батальйон перебуває у складі 101-шої окремої бригади територіальної оборони та виконує бойові завдання по знищенню ворогів на різних ділянках фронту. 


Корисні посилання
 
 
 

ЗАЛИШЕННЯ ПОТЕРПІЛОГО В НЕБЕЗПЕЦІ ВНАСЛІДОК ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЇ ПРИГОДИ

06.08.2014

Міжнародна поліцейська енциклопедія: У 10т. / Відп. редактори: В.В. Коваленко, Є.М. Моісеєв, В.Я. Тацій, Ю.С. Шемшученко. - К.: Атіка, 2010. - Т. VI. Оперативно-розшукова діяльність поліції (міліції). - 1128с.

З . п. в н. в. ДТП - це завідоме залишення вин­ним без допомоги особи, яка внаслідок ДТП опинила­ся в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості самостійно вжити заходів до самозбере­ження.

Способи 3. п. в.н. в. ДТП:

1.     Зникнення водія із залишенням на місці події трансп. засобу, на якому вчинено ДТП. Така ситуація можлива у разі: трансп. засіб не належить особі, яка керувала ним; трансп. засіб належить особі, яка керу­вала ним, надалі власник інсценуватиме викрадення трансп. засобу; трансп. засіб отримав пошкодження, які не дозволяють рухатися на ньому; водій залишив місце події для отримання мед. допомоги.

2.     Зникнення з місця події водія на трансп. засобі, на якому вчинено ДТП. Залишення потерпілого на місці ДТП можливе із зупинкою трансп. засоби (коли водій оцінює ситуацію, після чого від'їжджає); або водій, не зупиняючись, проїжджає місце події.

Травми потерпілого внаслідок ДТП можуть спричи­нятися: ударом частин тіла об частину трансп. засобу; ударом частин тіла об дорожнє покриття або ін. неру­хомі об'єкти; струсом тіла внаслідок одного з назва­них ударів; здавленням тіла між колесами і дорожнім покриттям, між двома автомобілями, між автомобі­лем і нерухомим предметом; тертям при ковзанні тіла під час волочіння по дорожньому покриттю. Для встановлення водія, який залишив потерпілого в небезпеці внаслідок ДТП, проводяться: невідкладні опер.-розш. заходи для затримання автотранспортно­го засобу та його водія (введення в дію плану «Пере­хоплення»), переслідування злочинця «по гарячих слі­дах» (застосування службово-розш. собаки, використання автоматизованих інформаційно-пошукових систем ДАІ тощо), затримання водія, освідування, огляд місця події, допит, проведення суд. експертиз та ін. Водій, який після вчинення злочину завідомо залишив потерпілого в небезпечному для життя стані, має тести відповідальність за сукупністю злочинів: за ст. 286 і ст. 135 КК України.

Якщо в діях водія немає складу злочину, передбаченого ст. 286, але життя потерпілого було поставлено під загрозу внаслідок вчиненої водієм ДТП, то завідоме залишення потерпілого без допомоги тягне відповідальність ст. 135, але у разі миттєвої загибелі потерпілого відповідальність за ст. 135 КК України виключається

Ольховенко С.І. - Начальник НДЕКЦ при УМВС України в Закарпатській області