Головне меню

Новини

19 травня 2023 року пройшла  Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертизи та криміналістики» з нагоди ювілеїв видатних учених: 95-річчя від дня народження Л. Ю. Ароцкера і 105-річчя від дня народження М. В. Салтевського на базі Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України, в якій взяли участь завідувач сектору дактилоскопічних досліджень та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Закарпатського НДЕКЦ МВС Марунич Вікторія Василівна та судовий експерт сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Закарпатського НДЕКЦ МВС Прохорова Ганна Ігорівна.

Також в конференції брали участь закордонні колеги та науковці із усієї України, де розглядали питання, щодо проблем та перспектив розвитку судової експертизи, використання криміналістичних методів та засобів під час розслідування та судового розгляду справ, судова етика та інші напрями судово-експертного забезпечення правосуддя в Україні; нормативно-правові засади судово-експертної діяльності; криміналістичні проблеми боротьби з організованою злочинністю; актуальні питання теорії судової експертизи; судово-експертна практика: сучасні методи та технології; науково-методичне забезпечення та підготовка судовоекспертних кадрів тощо.


Корисні посилання
 
 
 

Сутність та значення визначення ситуаційних обставин пострілу з нарізної вогнепальної зброї при розслідуванні злочинів

09.12.2019
Під час розкриття та розслідування злочинів одним з основних елементів, який підлягає доказуванню, є механізм скоєння злочину. Одним зі способів установлення механізму скоєння злочину є проведення ситуаційної судової балістичної експертизи,  особливо в умовах необачності, коли відсутні  показання потерпілого, свідків або в них є суттєві розбіжності. Особливу увагу в процесі виділення сутності ситуаційної експертизи слід зосередити на таких поняттях, як «криміналістична ситуація», «криміналістична (слідча) версія скоєння злочину», «істина», «доказ» і «доказування» в кримінальному процесі. Комплекс взаємодії цих базових понять повністю розкриває сутність і значення дослідження ситуаційних обставин пострілу для слідства.