Головне меню

Новини

05 вересня 2024 року старший судовий експерт сектору дактилоскопічних досліджень та обліку Закарпатського НДЕКЦ МВС України Марія ПОПОВИЧ прийняла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні напрямки розвитку судової експертизи та криміналістики» з нагоди 110-річчя діяльності Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України м. Одеса.

У конференції брали участь керівники, наукові співробітники та судові експерти судово-експертних установ, вчені закладів вищої освіти, співробітники судових та правоохоронних органів як України, так і інших країн.

Експертом було висвітлено тему: «Функціонування дактилоскопічних обліків в сучасних умовах»,  які ведуться на базі Експертної служби МВС України. Мета цих обліків полягає в   їх використанні для запобігання, виявлення, розкриття і розслідування злочинів та інших правопорушень при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства, а також з метою підвищення рівня інформаційного забезпечення проведення експертних досліджень.


Корисні посилання
 
 
 

ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА РЕАЛІЗАЦІЇ ЕКСПЕРТНОЇ ІНІЦІАТИВИ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ

09.12.2019

Автореферат дисертації працівника Закарпатського НДЕКЦ МВС Щербанюка Д.В

Щербанюк Д. В. Теорія та практика реалізації експертної ініціативи у кримінальному провадженні. Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність». - Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків, 2019.

У дисертації розроблено теоретико-прикладні засади реалізації експертної ініціативи у кримінальному провадженні. Узагальнено наукові уявлення про генезис розвитку феномена експертної ініціативи від її виникнення разом з інститутом спеціальних знань у кримінальному судочинстві до сучасного стану нормативно-правового регулювання та практичної реалізації. Сформульовано авторське комплексне уявлення про сутність експертної ініціативи як наукової категорії та конкретного напряму практичної діяльності спеціалізованих експертних установ і окремих судових експертів. Визначено та систематизовано умови, форми та напрями реалізації експертної ініціативи у кримінальному провадженні. Удосконалено теоретичні та прикладні аспекти формування внутрішнього переконання експерта про доцільність реалізації права на ініціативу зокрема гносеологічні, логічні й особистісні умови зазначеного процесу. Розроблено теоретичні та практичні рекомендації з оцінки та перевірки висновку експерта, в якому використано право викласти обставини, з приводу яких йому не було поставлено запитання. Висвітлено наукові положення щодо визначення цілей та особливостей використання у кримінальному провадженні ініціативних експертних висновків.

Щербанюк Д. В. Теорія та практика реалізації експертної ініціативи у кримінальному провадженні.