Новини
19 травня 2023 року пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертизи та криміналістики» з нагоди ювілеїв видатних учених: 95-річчя від дня народження Л. Ю. Ароцкера і 105-річчя від дня народження М. В. Салтевського на базі Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України, в якій взяли участь завідувач сектору дактилоскопічних досліджень та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Закарпатського НДЕКЦ МВС Марунич Вікторія Василівна та судовий експерт сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Закарпатського НДЕКЦ МВС Прохорова Ганна Ігорівна.
Також в конференції брали участь закордонні колеги та науковці із усієї України, де розглядали питання, щодо проблем та перспектив розвитку судової експертизи, використання криміналістичних методів та засобів під час розслідування та судового розгляду справ, судова етика та інші напрями судово-експертного забезпечення правосуддя в Україні; нормативно-правові засади судово-експертної діяльності; криміналістичні проблеми боротьби з організованою злочинністю; актуальні питання теорії судової експертизи; судово-експертна практика: сучасні методи та технології; науково-методичне забезпечення та підготовка судовоекспертних кадрів тощо.
|
ЧИННИКИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ВИЗНАЧЕННЯ СИТУАЦІЙНИХ ОБСТАВИН ПОСТРІЛУ З НАРІЗНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ЗБРОЇ
24.01.2020
Стаття присвячена чинникам, що впливають на визначення ситуаційних обставин пострілу в ході проведення огляду м ісця події, пов’язаного із застосуванням нарізної вогнепальної зброї, і під час проведення в кримінальному провадженні експертизи зброї за експертною спеціальністю 3.2 «Балістичне дослідження слідів зброї, слідів пострілу та ситуаційних обставин пострілу». Відштовхуючись від об ’єктної частини експертного дослідження ситуаційних обставин пострілу та наявної практики проведення огляду місця події за фактом застосування зброї, виділили такі чинники, що впливають на визначення ситуаційних обставин пострілу з нарізної вогнепальної зброї, як повнота змісту і якості наданих матеріалів для дослідження й порівняння; особливість криміналістичної обстановки на місці події; тактико-технічні характеристики зброї та боєприпасів до неї, що застосовувалися за певних обставин; вплив проміжку часу від огляду до моменту призначення та проведення експертизи; вплив зовнішніх чинників на сліди й процес виявлення та встановлення механізму слідоутворення спеціальним и технічним и засобами, за допомогою спеціальних методик (погодні умови, якість освітлення, маскування та знищення слідів тощо). Також під час вирішення цієї проблеми зроблено акцент на тому, що в процесі проведення ситуаційної експертизи, метою якої є встановлення обставин пострілу з нарізної вогнепальної, можуть існувати також інші чинники, у тому числі такі, які на момент безпосереднього проведення експертизи можуть із тих чи інших причин бути невідомі експерту.
|
|