Головне меню

Новини

19 травня 2023 року пройшла  Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертизи та криміналістики» з нагоди ювілеїв видатних учених: 95-річчя від дня народження Л. Ю. Ароцкера і 105-річчя від дня народження М. В. Салтевського на базі Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України, в якій взяли участь завідувач сектору дактилоскопічних досліджень та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Закарпатського НДЕКЦ МВС Марунич Вікторія Василівна та судовий експерт сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Закарпатського НДЕКЦ МВС Прохорова Ганна Ігорівна.

Також в конференції брали участь закордонні колеги та науковці із усієї України, де розглядали питання, щодо проблем та перспектив розвитку судової експертизи, використання криміналістичних методів та засобів під час розслідування та судового розгляду справ, судова етика та інші напрями судово-експертного забезпечення правосуддя в Україні; нормативно-правові засади судово-експертної діяльності; криміналістичні проблеми боротьби з організованою злочинністю; актуальні питання теорії судової експертизи; судово-експертна практика: сучасні методи та технології; науково-методичне забезпечення та підготовка судовоекспертних кадрів тощо.


Корисні посилання
 
 
 

Патент на корисну модель № 147706 "Спосіб моделювання траєкторії снаряда, стріляного з ручної стрілецької зброї"

02.07.2021

Спосіб моделювання траєкторії снаряду, стріляного з ручної стрілецької зброї, належить до галузі криміналістичної техніки, зокрема до експертних досліджень ручної стрілецької зброї. Він полягає у проведенні експертного експерименту – експериментальної стрільби за умов максимально наближених до стрільби на місці події, який відрізняється тим, що експериментальна стрільба проводиться у об’єкт, який спеціально виготовляється за характеристиками об’єкта-перепони зі слідами пострілу, встановленими на місці події або у ході самого дослідження та які впливають на механізм утворення пробоїни або механізм відбиття снаряду від його поверхні (твердість, волокнистість, форма тощо). Завдяки даному способу досягається підвищення ефективності встановлення ситуаційних обставин, пов’язаних із стрільбою з ручної стрілецької зброї. Заявники: Кофанов А.В., Арешонков В.В., Голоботовський В.І.

Детальна інформація доступна за посиланням:

https://library.ukrpatent.org/document?fund=2&id=276380&to_fund=2